Dlaczego właśnie Londyn?

Dlaczego właśnie Londyn?

Dlaczego właśnie Londyn? W okresie letnim wiele osób decyduje się na urlop i wyjazd do miejsca, gdzie będą mogli wypocząć i nabrać sił na kolejne trudne dni, jakie czekają na nich po powrocie do pracy. Na miejsce wypoczynku wybierane są zazwyczaj czy to stolice egzotycznych krajów, czy też – w przypadku dysponowania mniejszą ilością gotówki, lub po prostu takimi preferencjami – polskie góry, a także wybrzeże Bałtyku. Do bardzo przyjemnych czynności należy przeglądanie katalogów z hotelami i atrakcjami, jakie czekają na nas w danym mieście.
Jest jednak miejsce, do którego pojechać warto zawsze, czy to na krótki okres, czy nawet na miesiąc lub dwa – o ile oczywiście mamy takową możliwość. Tym miejscem jest stolica jednego z krajów europejskich, Wielkiej Brytanii – Londyn. Co kryje się ciekawego w mieście, którego historia sięga naprawdę odległych czasów? Sprawdźmy.
Na samym początku warto z pewnością wymienić zabytki Londynu. Możemy natknąć się na nie praktycznie na każdym kroku. W zasadzie każda osoba, która chociaż trochę interesuje się zagadnieniami współczesnego świata wie, że w Wielkiej Brytanii – w której skład wchodzi Szkocja, Anglia właśnie, Irlandia Północna oraz Walia – panuje królowa. Co prawda ustrojem politycznym jest monarchia konstytucyjna, jednakże zdecydowanie warto jest przyjrzeć się, jak wygląda Pałac Buckingham i przyległe do niego ogrody.
Kolejnym z wartych omówienia miejsc w Londynie jest katedra Westminsterska, należąca do jednych z najpiękniejszych katedr w Europie, o ile nie na świecie. Jej angielskie nazwy to The Cathedral Church of Westminster, albo The Metropolitan Cathedral of the Precious Blood of Our Lord Jesus Christ. Budowlę wybudowano na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, nie umniejsza to jednak jej atrakcyjności. Jest to główna świątynia zarówno Anglii, jak i Walii, a przy tym rezydencja arcybiskupów Westminsteru.

4 komentarze


 1. Mi to się marzy wycieczka do Londynu i przypadkowe spotkanie z królową:D To niesamowite, że oni wciąż tak kibicują rodzinie królewskiej 😉 To ładna tradycja

  Odpowiedz

 2. Też mi się tak wydaje, że ładna. Chociaż nie wyobrażam sobie dzisiejszego polskiego króla:p

  Odpowiedz

 3. Uwielbiam Londyn. Byłam tam kilka razy w życiu i zawsze miło mi się robi gdy wracam, Z reguły latam na zakupy i pochodzić po mieście. Jeśli nie byliście jeszcze to koniecznie się wybierzcie,


  http://kopertownice.pl/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *