Przesyłki kurierskie

Wiedeń, Paryż czy Londyn? Podpowiadamy, jak zorganizować wycieczki po Europie, jaki wybrać środek transportu i co ze sobą zabrać.
Awatar użytkownika
ninja
Posty: 44
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:59

Przesyłki kurierskie

Post autor: ninja »

Witajcie, może nie jest to typowe turystyczne zapytanie, ale wiąże się z Europą i poniekąd, podróżami. Otóż chciałabym rozeznać się w cenniku i kurierach przewożących do Niemiec i w ogóle na zachód. Interesuje mnie dosłownie wszystko, w tym także sposób zamawiania takiej usługi, opłacania, ubezpieczenia przesyłki. Nie chcę wchodzić w szczegóły, do czego mi to potrzebne, tylko proszę o ogólną, szczerą poradę.
Awatar użytkownika
girl
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2019, 22:31

Re: Przesyłki kurierskie

Post autor: girl »

Moje zorientowanie dotyczy jedynie firm, jakie się tym zajmują. No więc tak. Jak pójdziesz na pocztę, to też taką przesyłkę nadasz, ale to wtedy nie będą jej Polacy rozwozić, a będzie przenoszona najprawdopodobniej na granicy. Możesz też zamówić typowo znanych kurierów, jak DHL czy GLS, bo oni to po świecie jeżdżą, ale będą drożsi niż inne, mniej znane firmy kurierskie czy spedytorzy.
Awatar użytkownika
malutka
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2019, 10:15

Re: Przesyłki kurierskie

Post autor: malutka »

No z tym DHL-em czy GLS-sem to najwięcej ludzi wysyła, ale też wybierają pośredników, albo niezależne, pomniejsze firmy kurierskie, jak girl pisze. Ogólnie to gwiazdki w Google powinny Wam dać znać i zakomunikować, która firma jest rzetelna, a która tak średnio. Nie dziwne, że boicie się o to, czy paczka dojdzie i kiedy, skoro będzie przechodzić z rąk do rąk. No, ale co, w krajowym transporcie też tak przecież jest, to co dopiero w międzynarodowym, na cały świat.
Awatar użytkownika
olusia
Posty: 78
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:02

Re: Przesyłki kurierskie

Post autor: olusia »

Z moich doświadczeń wynika, że w biznesie kurierskim jest jak wszędzie - zdarzają się "specjaliści" , co paczkę nawet zgubić potrafią. Pół biedy, jak się przyznają i oferują zaraz odszkodowanie. Gorzej, jak trzeba z nimi walczyć, na policji zgłaszać, albo też po sądach się tłuc. Mówię Wam, masakra. Dlatego ja wybrałam Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ , jako kuriera z polecenia i jestem bez wątpienia zadowolona.
Awatar użytkownika
trisza
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:01

Re: Przesyłki kurierskie

Post autor: trisza »

z takich specjalistów co mogą zgubić paczkę nie ma co korzystać. trzeba stawiać na sprawdzone firmy, które oferują wysoką jakość usług jak np. kurier skierniewice https://www.spakuj-wyslij.pl/ . on zawsze dostarcza przesyłki na czas w stanie idealnym, poza tym wiele nie kosztuje
ODPOWIEDZ