Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Jak zwiedzać, co ze sobą zabrać, gdzie iść, a jakie miejsca za granicą omijać szerokim łukiem? Odpowiedzi znajdziesz tutaj.
Violuś

Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: Violuś »

Sposobów na ogrzanie domu jest przynajmniej kilkanaście. Wybierać można spośród różnych technologii, urządzeń i rodzaju wykorzystywanego paliwa. W ogromie możliwości, warto postawić na rozwiązania ekonomiczne, bezobsługowe i przy okazji przyjazne dla środowiska naturalnego. Jakie waszym zdaniem ogrzewanie będzie najlepsze ?
saunuś

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: saunuś »

Ja mam ogrzewanie gazowe od kilku lat i jestem z niego zadowolona ze względu na niskie koszty zużycia. Polecam firmę gdzie można taki zbiornik zamówić tutaj http://lpgdirect.pl/ . LPG-DIRECT oferuje zarówno nowe, jak i używane zbiorniki LPG – naziemne oraz podziemne o pojemnościach 2700l, 4850l, 6400l. Is
KaśkaM

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: KaśkaM »

Myślę ,że nie pozostaje nam nic innego, bo ogrzewanie to najbardziej ekologiczny sposób ogrzania naszych domów.Jeśli mamy na względzie choć trochę środowisko naturalne - to jest to najlepsze ogrzewanie. Firma przedstawiła ofertę gazowych kotłów grzewczych - https://www.instalacjebudowlane.pl/9510 ... r=spalania ,które nie dość ,że są bardzo bezpieczne (zamknięta komora spalania), to jeszcze są bardzo łaskawe dla naszej kieszeni.
Awatar użytkownika
fabi
Posty: 179
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:43

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: fabi »

Myślisz, że ogrzewanie gazowe jest ekologiczne? Moim zdaniem są inne metody, bardziej eko. W budownictwie pasywnym wykorzystywane jest teraz ogrzewanie na podczerwień. Firma Cronos zajmuje się produkcją promienników i innych elementów takich systemów. Tu new-electric.pl są do nabycia, w dobrych moim zdaniem cenach. Warto pomyśleć o takim ogrzewaniu, bo ma sporo zalet.
Awatar użytkownika
Marwa
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:21

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: Marwa »

Nie jest to na pewno nic złego i podejrzewam, że spoko osób wybiera takie rozwiązanie, no ale u mnie nie było o tym mowy i czy źle się stało? Na pewno nie. Przyłącze gazu miałam daleko, więc i zrobienie go było bardzo kosztowne. Zorientowałam się jak wygląda opcja pomp ciepła, firma Erco Łódź bardzo pomogła i wszystkim się już zajęli. Zamawiałam u nich pompę ciepłą i to jest źródło ogrzewania mojego domu. Też wygodne w obsłudze, koszty nie są duże, a za jakiś czas z fotowoltaiką będą i zerowe!
Gość

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: Gość »

Jak dla mnie to jedna z lepszych form ogrzewania. Mam u siebie kocioł gazowy Warmhaus od firmy Wentor i jak najbardziej się sprawdza. Nie kurzy się tak jak przy węglu, nie trzeba myśleć o kupnie opału na zimie i nie trzeba ciągle schodzić do kotłowni, by podkładać, bo zgaśnie. Jeszcze kilka lat i węglem nikt nie będzie palił.
Awatar użytkownika
martez
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:46

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: martez »

Muszę przyznać, że ja ze swojego jestem jak najbardziej zadowolony i nawet od pewnego czasu udaje mi się płacić o wiele mniej za gaż. Wszystko to za pomocą oferty od https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/ i ja jestem zdania, że taki wybór taniego dla domu jest niezwykle dobrym wyborem.
Turystka
Posty: 473
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:32

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: Turystka »

Jeśli chcecie, aby w domu było naprawdę ciepło, warto moim zdaniem dodatkowo zainwestować w tak zwane kurtyny powietrzne. Można je niedrogo zamówić w firmie Czysty Klimat na stronie internetowej https://czystyklimat.pl/122-kurtyny-powietrzne. Polecam się tam rozejrzeć ;)
yanna

Re: Czy ogrzewanie gazowe to dobre rozwiązanie ?

Post autor: yanna »

Gość pisze: 01 kwie 2021, 13:21 Jak dla mnie to jedna z lepszych form ogrzewania. Mam u siebie kocioł gazowy Warmhaus od firmy Wentor i jak najbardziej się sprawdza. Nie kurzy się tak jak przy węglu, nie trzeba myśleć o kupnie opału na zimie i nie trzeba ciągle schodzić do kotłowni, by podkładać, bo zgaśnie. Jeszcze kilka lat i węglem nikt nie będzie palił.
Na pewno jest dużo wygodniejsze, niż na przykład instalacje centralnego ogrzewania Rzeszów z piecem na ekogroszek czy na przykład na pellet, ale prawdę mówiąc nie wiemy, co to będzie za parę lat i jak to będzie kosztowo nam pasować. Dlatego moim zdaniem warto sprawdzić różne rozwiązania. Co wy na to?
ODPOWIEDZ