Ośrodek terapii uzależnień

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Awatar użytkownika
olusia
Posty: 78
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:02

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: olusia »

Znacie w swoim otoczeniu osoby, które są uzależnione od alkoholu Punktem wyjścia do rozwiązania tej patowej dla wszystkich członków rodziny sytuacji powinno być skonsultowanie problemu z lekarzem specjalizującym się w uzależnieniach, który postawić właściwą diagnozę kolejnym krokiem jest kilkudniowy detoks oczyszczający organizm alkoholika po alkoholowych toksyn i trwająca od sześciu do ośmiu tygodni terapia ośrodku leczenia alkoholizmu Nefo.
Awatar użytkownika
wiola.pik
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2019, 8:23

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: wiola.pik »

Czasami wizyta w takim ośrodku to jedyne rozsądne wyjście

kąpieliska w małopolsce
esentire.pl
Awatar użytkownika
Lolutka
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:34

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Lolutka »

Ja właśnie byłam na rozmowie w jednym z takich ośrodków a konkretnie to Ośrodek terapii Wiosenna bo mój mąż jest uzależniony od hazardu i staram się mu pomóc. Tam w każdy czwartek między 18 a 20 są bezpłatne konsultacje dla członków rodzin, które są współuzależnione i mi bardzo pomogło to spotkanie także może Wam tez pomogą z Waszym problemem
Awatar użytkownika
Justynka
Posty: 207
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:11

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Justynka »

no ja mogę polecić prywatną klinikę z Nowego Modlina - Medox http://medox.org.pl/ . Oni juz nie raz pomogli osobom w potrzebie. Warto siegac po pomoc profesjonalistow. To jedyne takie miejsce w Polsce ktore zapewnia opieke internisty i psychiatry
Awatar użytkownika
filemon
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 11:07

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: filemon »

Przekonanie osoby uzależnionej do zgłoszenia się do ośrodka leczenia uzależnień to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to znalezienie dobrego i sprawdzonego ośrodka. W naszej rodzinie powstał problem z alkoholizmem. Dlatego też szukaliśmy takiego ośrodka, w którym to można liczyć na wszycie takiej wszywki alkoholowej. I tak też trafiliśmy do tego ośrodka Detoks Fenix Mieliście już może z nimi do czynienia?
Awatar użytkownika
malutka
Posty: 77
Rejestracja: 05 lut 2019, 10:15

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: malutka »

Uzależniamy się od różnych rzeczy, dlatego tak naprawdę nie ma co się załamywać, tylko szukać pomocy. Trudno jest samemu zauważyć, że się jest w czymś uzależnionym, dlatego też słuchajmy bliskich. Ja na przykład męża do Forest chcę zapisać, nadużywa alkoholu, robi się agresywny. Ale na razie tego nie chce przyjąć do zrozumienia.
Awatar użytkownika
Arya93
Posty: 22
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:32

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Arya93 »

Jest wiele ośrodków terapii leczących uzależnienia, jednak nie każda terapia jest skuteczna. W zależności od silnej woli pacjenta a także stopnia uzależnienia warto wdrożyć czasem dość restrykcyjne sposoby. Mój ojciec wiele lat pił, zrujnował prawie naszą rodzinę a także swoje zdrowie. Lekarka powiedziała, że tutaj pomoże tylko wszywka. Szukaliśmy ośrodka, który podejmie się takiego leczenia i trafiliśmy na Ośrodek Detoks Fenix .
Awatar użytkownika
filemon
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 11:07

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: filemon »

Otóż właśnie to znalezienie takiego ośrodka terapii uzależnień jest bardzo trudno, bo jednak każdemu zależy na jak najlepszym ośrodku w którym na spokojnie będziemy mogli walczyć z naszym nałogiem. Moja znajoma to nawet posiłkowała się takim Ranking ośrodków terapii dzięki którym raz dwa znalazła bardzo dobry ośrodek i t nawet niedaleko miejsca zamieszkania
Korsaż

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Korsaż »

Takich ośrodków jest w Polsce sporo ale trzeba porządnie przyjrzeć się ofercie. Na pewno bardzo dobry jest ten ośrodek z Wisły https://tratwa.pl/ Mają rozbudowaną ofertę - opiekę medyczną 24/7 no i wlasnego lekarza ktory wypisuje l4 wiec nie trzeba dodatkowo sie tym stresować i załatwiać
ściana

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ściana »

uzależnienie od alkoholu to duży problem społeczny ale głównie to tragedia konkretnej osoby jak wielka to tragedia To tylko ten wiek to się z tym zmierzył. jeśli w naszym otoczeniu znamy takie osoby które mają problem alkoholowy warto z nim porozmawiać i zaproponować aby zgłosił się do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
aliś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: aliś »

Przy uzależnieniach alkoholowych pojawiają się również - oprócz tradycyjnych objawów - również inne syndromy, które negatywnie wpływają na życie uzależnionego oraz osób z jego otoczenia. Tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/am ... lkoholowa/ sobie zerknijcie i poczytajcie na ten temat. Jest tam bowiem ciekawy artykuł na temat amnezji alkoholowej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.
Awatar użytkownika
kowalek
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2019, 20:36

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kowalek »

Najlepiej sobie pomóc, ale to uzależniony musi chcieć, tej pomocy. Moja znajoma korzystała z https://osrodkiterapeutyczne.pl/porady/ ... zeniu.html i naprawde mówi , ze jej bardzo pomogli, zwłaszcza jezęli chodzi o uzaleznienia od alkoholu.
Łucja

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Łucja »

Jeśli szukacie odpowiedniego miejsca, ośrodka to polecam leczenie uzależnień to jeden z najlepszych ośrodków w stolicy. Sami specjaliści i lekarze. Tutaj każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, jako partner i aktywny uczestnik własnej terapii. Nie zwlekajcie tylko się zapiszcie.
Żabka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Żabka »

Wybór ośrodka terapii jest bardzo ważny aby leczenie było skuteczne i przyniosło zamierzone efekty. Jednym z najlepszych ośrodków leczących uzależnienie od alkoholu w naszym kraju jest ośrodek Forest. Umieszczony jest w otoczeniu jeziora i lasów dzięki czemu podopieczni mogą w ciszy i spokoju podjąć leczenie.
kaśka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kaśka »

a detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ ktoś próbował ? eśli ktoś się uzależnił na przykład od alkoholu czy narkotyków. Nie jestem subiektywna, ale wiem, są w nim zadowolone z obsługi rodziny. Tak, rodziny, bo odwiedzający mogą nocować w tym ośrodku i wspierać bliskich w walce z chorobą.
fiołek

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: fiołek »

Terapia uzależnienia jest wieloetapowa i bardzo złożona. Tak jak piszesz, na początek warto aby pacjent odbył detoks alkoholowy. To postawi go na nogi i przygotuje do dalszego leczenia. Następny, krokiem może być terapia bądź zaszycie alkoholowe w Tczewie. Działanie Esperalu opisuje się jako odczuwanie szeregu objawów silnego zatrucia alkoholowego, utożsamianego z bardzo wzmożonym kacem. W ten sposób tworzy się postawa awersyjna, która powinna powstrzymać osobę uzależnioną przed konsumowaniem napojów alkoholowych.
Kaśka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kaśka »

Otóż właśnie to. Bo jeśli mamy do czynienia z jakąś formą uzależnienia to oczywiście warto spróbować wyjść z tego poprzez terapię. Wiem, że terapia terapii nie jest równa to też zastanawiam się nad ośrodkiem leczenia uzależnień. Bo na przykład jest ośrodek Mental Relax w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów doskonale znających się na uzależnieniach. Także tutaj na spokojnie taką walkę możemy podjąć.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 310
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:45

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: pieknyolek »

Lolutka pisze: ↑10 wrz 2019, 12:34 Ja właśnie byłam na rozmowie w jednym z takich ośrodków a konkretnie to Ośrodek terapii Wiosenna bo mój mąż jest uzależniony od hazardu i staram się mu pomóc. Tam w każdy czwartek między 18 a 20 są bezpłatne konsultacje dla członków rodzin, które są współuzależnione i mi bardzo pomogło to spotkanie także może Wam tez pomogą z Waszym problemem
Ośrodki są zbawianiem... U mojego wuja sprawdziła się wszywka - pomogła mu ta klinika: https://odoklinika.pl/

Obrazek
ODPOWIEDZ