Zdrowie i rany

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 65
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:35

Zdrowie i rany

Post autor: paniola »

Wszystkie sposoby, które prowadzą do lepszego zdrowia są dobre.Tak więc zdrowe odżywianie także do tych sposobów należy a jak dodamy do tego choć odrobinę regularnego ruchu to sukces jest murowany.Dopełnieniem zdrowego trybu życia czy w ogóle dbania o swoje zdrowie i zdrowie bliskich jest wiedza na tematy, które pomogą nam funkcjonować w ciężkich warunkach.Chodzi przede wszystkim o wiedzę na tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy np. opatrywanie ran https://zagojeni.pl/otarcia-skaleczenia ... oze-to-nic... Myslę, ze taka wiedze powinien posiadać kazdy z nas, tym bardziej jak jesteśmy rodzicami.
Awatar użytkownika
wiola.pik
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2019, 8:23

Re: Zdrowie i rany

Post autor: wiola.pik »

Myślę, że artykuł powinien przeczytać każdy. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się taka wiedza.
esentire.pl
Awatar użytkownika
saszetka
Posty: 41
Rejestracja: 12 mar 2019, 18:45

Re: Zdrowie i rany

Post autor: saszetka »

Jesli chodzi o pierwszą pomoc to polecam mimo wszystko kurs :) Ja mam i jestem zadowolona wiedzą jaką posiadłam :) A jesli chodzi o zdrowie to najlepiej poprostu chodzic na profilaktyczne badania :) Ja w Medicover wykupilam sobie pakiet medyczny complex+ by miec staly dostep do specjalistów i szybkie terminy wizyt
Awatar użytkownika
Zennbruks
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:36

Re: Zdrowie i rany

Post autor: Zennbruks »

Każdy powinien mieć w domu odpowiednio wyposażoną apteczkę i w razie przeróżnych wypadków poradzić sobie świetnie z nimi:) Może tu też pomogą wam porady z https://www.brandvital.eu/produkty-komp ... -zapobiec/ Ja tu znalazłam opis jak zapobiec puchnięciu nóg, mam pod swoją opieką starszą osobę i muszę w takich rzeczach się dokształcać. Brandvital to firma gdzie będziecie mogli kupić artykuły i profesjonalne urządzenia medyczne, a także i je wynająć.
Awatar użytkownika
Terenia
Posty: 110
Rejestracja: 28 mar 2019, 12:00

Re: Zdrowie i rany

Post autor: Terenia »

Generalnie z dłońmi to nie miałam problemu, ale do czasu...Problem się pojawił jak zaczęłam na siłowni ćwiczyć. Otarcia, odciski nie wyglądało to dobrze. Popytałam kobitek co dłużej ćwiczą i jest rada na takie rzeczy, krem Afterworkout. Właśnie z pęcherzami, odciskami czy podrażnieniami radzi sobie jak żaden inny z tych co miałam. Nawet swojej mamie też kupiłam, bo ma suchą skórę na dłoniach.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 79
Rejestracja: 13 mar 2019, 19:25

Re: Zdrowie i rany

Post autor: kasiunia »

Sezon wakacyjny mamy w pełni więc nasze pociechy co raz to przychodzą z jakimiś urazami , przetarciami itp. W zasadzie to normalne - dzieci jak się bawią nie myślą o bezpieczeństwie i o tym co może się wydarzyć. Warto o pewnych sytuacjach jakie mogą się wydarzyć pomyśleć wcześniej i mieć ze sobą lek na rany . Oby nigdy nam się nie przydał ale lepiej być przygotowaną na taką ewentualność.
Awatar użytkownika
gosiunia
Posty: 155
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:42

Re: Zdrowie i rany

Post autor: gosiunia »

Jak wiadomo rany powstają najczęściej w wyniku jakiegoś wypadku, dlatego uważam, że warto się ubezpieczać. Dobrym ubezpieczeniem będzie z pewnością NNW. Na stronie https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-nnw znajdziesz różne oferty kilu ubezpieczycie, więc warto sobie zajrzeć i porównać je z innymi. Dopiero wtedy zdecydować się na coś konkretnego.
Awatar użytkownika
tureks
Posty: 36
Rejestracja: 20 mar 2019, 18:06

Re: Zdrowie i rany

Post autor: tureks »

Można mieć także problem ze stopami. Jak skóra na nich jest przesuszona i pęka to warto mieć dobry kosmetyk. Kąpiel wierzbowa do stóp Hildegard Braukmann to produkt, który oczyści skórę, ale też pozostawi ją miękką i gładką. Można w taki sposób zadbać o swoje stopy.
Awatar użytkownika
elcuba20
Posty: 341
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:04

Re: Zdrowie i rany

Post autor: elcuba20 »

Miejsce, które jest ważne to przede wszystkim miejsce, w którym znajdziesz wszystkie możliwe i dostępne urządzenia oraz asortyment. Postaw więc na sklep rehabilitacyjny i wybierz tam wszystko co jest niezbędne do Twojego treningu.
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 62
Rejestracja: 01 paź 2019, 15:58

Re: Zdrowie i rany

Post autor: mleczko90 »

Artykuł ciekawy, ale w każdym razie warto udac sie do lekarza jesli są jakies rany
__________________________
podologia warszawa
Awatar użytkownika
Lolutka
Posty: 27
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:34

Re: Zdrowie i rany

Post autor: Lolutka »

Myślę, że bardzo ważne jest abyśmy dobrze ulokowali nasze pieniądze również jeśli chodzi o ubezpieczenie po to na przykład żeby nasi bliscy nie mieli problemów w razie naszego wypadku czy innego zdarzenia. Ale czy macie opcje połączenia ubezpieczenia z inwestowanie? Bo takie ubezpieczenia inwestycyjne są ostatnio bardzo popularne i tez się nad tym zastanawiam
Awatar użytkownika
foxi
Posty: 47
Rejestracja: 31 sie 2019, 6:54

Re: Zdrowie i rany

Post autor: foxi »

Generalnie wiedza na temat radzenia sobie z różnymi ranami jest nam niezbędna bo nigdy nie wiemy kiedy nasze dziecko zrobi sobie krzywdę i trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy.Nie wykluczone nawet, że dzięki wiedzy jaka mamy poradzimy sobie bez lekarza. Właśnie dlatego domowe sposoby na gojenie się ran nie powinny być nam obce. Poczytajmy trochę fachowej literatury - będziemy wiedzieć jak ragować w kryzysowych sytuacjach.
Awatar użytkownika
elcuba20
Posty: 341
Rejestracja: 22 mar 2019, 18:04

Re: Zdrowie i rany

Post autor: elcuba20 »

Należy pamiętać, że skóra np. u niemowlęcia, jest zupełnie inna i zdecydowanie bardziej delikatna. Dlatego też dobrze jest wiedzieć jak odpowiednio ją opatrzyć. Na ten temat wiele materiałów i wiedzy znajdziecie na https://www.johnsonsbaby.com.pl/skora-niemowlecia co może wam skutecznie pomóc.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 310
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:45

Re: Zdrowie i rany

Post autor: pieknyolek »

mleczko90 pisze: ↑30 paź 2019, 10:47 Artykuł ciekawy, ale w każdym razie warto udac sie do lekarza jesli są jakies rany
__________________________
best-med.pl/podologia/]podologia warszawa
Uważam, że dobrej jakości maści i ogólnie podologia pomogą. Zajrzyj na ofertę tego sklepu: https://kerpro.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 310
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:45

Re: Zdrowie i rany

Post autor: pieknyolek »

tureks pisze: ↑04 wrz 2019, 22:44 Można mieć także problem ze stopami. Jak skóra na nich jest przesuszona i pęka to warto mieć dobry kosmetyk. Kąpiel wierzbowa do stóp Hildegard Braukmann to produkt, który oczyści skórę, ale też pozostawi ją miękką i gładką. Można w taki sposób zadbać o swoje stopy.
Dokładnie :) Nasze stopy sa często niedoceniane, a przeciez tak dla nas ważne :) W tym gabinecie docenią je bardzo: https://spondylus-podologia.pl/uslugi/k ... -koszalin/

Obrazek
ODPOWIEDZ