Gmina chce zaległy czynsz - problem

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Awatar użytkownika
flexi
Posty: 180
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:46

Gmina chce zaległy czynsz - problem

Post autor: flexi »

Mieliśmy mieszkanie komunalne , potem się rozwiedliśmy i ja się wyprowadziłam z dziećmi. Mąż (były) tam chyba został a teraz do mnie przychodzą pisma, że ja mam spłacać jego długi. Dzwoniłam do gminy a oni, że wtedy byliśmy małżeństwem i jakimiś paragrafami rzucają. Odsetki są już ponad 7 tysięcy . Ja tego wszystkiego do końca życia nie spłacę. Alimenty raz dostaję raz nie , a jeść trzeba
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 24
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:06

Re: Gmina chce zaległy czynsz - problem

Post autor: Saszka »

W takiej sytuacji, myślę, że najlepiej skontaktować się z gminą, żeby przedstawić im możliwie jak najwięcej dokumentów potwierdzających to, że jesteście po rozwodzie i dług to wyłącznie obciążenie męża. Jeśli jednak długi powstały jeszcze za czasów, kiedy prowadziliście wspólne gospodarstwo domowe to warto zadbać o to, by udowodnić mimo wszystko, ze nie powstały wyłącznie z Pani winy.
Warto poczytać artykuły w sieci na na ten temat - odkryj Spirala Zadłużenia, żeby uniknąć kłopotów finansowych związanych z rożnymi zobowiązaniami i dowiedzieć się, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy już utraciło się stabilność finansową. Myślę, że w tym wypadku umiejętne kontrolowanie własnych finansów to podstawa, żeby nie spłacać tych zobowiązań do końca życia!
Awatar użytkownika
jowita
Posty: 99
Rejestracja: 30 cze 2019, 22:54

Re: Gmina chce zaległy czynsz - problem

Post autor: jowita »

Spokojnie. Trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Może nie jest tak źle jak ci się wydaje. Poszperałam na szybko w necie i okazuje się, że może wcale nic nie będziesz musiała płacić. Skąd w ogóle jesteś? Jest taka kancelaria, którą prowadzi adwokat Iwo Klisz. Może już o nim gdzieś czytałaś? Właśnie jego kancelaria zajmuje się takimi tematami. Ktoś pisał, że pierwsze spotkanie było darmowe i że generalnie nie kosztowało to dużo, a nic nie trzeba było płacić gminie, więc się opłaca z takiej pomocy skorzystać.
Awatar użytkownika
pukla123
Posty: 69
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:28

Re: Gmina chce zaległy czynsz - problem

Post autor: pukla123 »

jowita pisze: ↑30 cze 2019, 22:59 Spokojnie. Trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Może nie jest tak źle jak ci się wydaje. Poszperałam na szybko w necie i okazuje się, że może wcale nic nie będziesz musiała płacić. Skąd w ogóle jesteś? Jest taka kancelaria, którą prowadzi adwokat Iwo Klisz. Może już o nim gdzieś czytałaś? Właśnie jego kancelaria zajmuje się takimi tematami. Ktoś pisał, że pierwsze spotkanie było darmowe i że generalnie nie kosztowało to dużo, a nic nie trzeba było płacić gminie, więc się opłaca z takiej pomocy skorzystać.
Jeśli chodzi o windykację należności to polecam namiar na https://kancelariawonama.pl/#windykacja-naleznosci
Pracują tam specjaliści najlepsi w swej branzy. Są skuteczni i terminowi. Ceny mają w porządku.
Awatar użytkownika
Konopielka
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:25

Re: Gmina chce zaległy czynsz - problem

Post autor: Konopielka »

Wydaje Ci się, że pętla zadłużenia to koniec świata? Wcale nie musi tak być! Pomożemy Ci się z niej wydostać! Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić: http://stopwindykacji.prawnik20.pl/t8UZb9
ODPOWIEDZ