Upławy

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sty 2019, 13:19

Upławy

Post autor: Hanka »

Mam problem. Zauważyłam u siebie upławy. Zapisałam się do lekarza, ale termin dopiero za 4 dni. Czy są jakieś naturalne sposoby na pozbycie się tego lub chociaż zapobiegnięcie rozwojowi infekcji? Albo jakieś skuteczne tabletki z apteki? Pierwszy raz mam infekcję i totalnie nie wiem, jak się jej pozbyć…
Awatar użytkownika
Nikola
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2019, 9:25

Re: Upławy

Post autor: Nikola »

Te tabletki z apteki bez recepty nic nie dają, a czasami nawet zaogniają stan zapalny. Spróbuj irygacji z wywarami z ziół, tylko nie przesadzaj. Nie można za często przeprowadzać takich irygacji.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sty 2019, 13:19

Re: Upławy

Post autor: Hanka »

O, a jakie zioła? W ogóle jak to zrobić? Czego potrzebuję?
Awatar użytkownika
Nikola
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2019, 9:25

Re: Upławy

Post autor: Nikola »

Wiem , że sprawdzają się nasiona kozieradki i liście orzechu włoskiego, ale dokładnie nie pamiętam co i jak. Wszystko znajdziesz w Uzdrawiającej mocy wody utlenionej – oprócz wody utlenionej do leczenia i zapobiegania wielu chorobom wykorzystuje zioła i tam znajdziesz kilka przepisów na takie wywary do irygacji 😊
Turystka
Posty: 473
Rejestracja: 08 maja 2019, 20:32

Re: Upławy

Post autor: Turystka »

Bez względu na to, czy są to szare upławy, wodniste, żółte, lub jakiekolwiek inne, najlepiej byłoby się zgłosić do lekarza ginekologa. Zanim do niego dotrzesz, możesz kupić środek dostępny bez recepty - Octenisept. Działą on przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo, więc powinien załagodzi objawy.
Awatar użytkownika
jarda
Posty: 63
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:40

Re: Upławy

Post autor: jarda »

hmm.... no wedlug mnie to podstawa jest przebadanie sie, inaczej niczego sie nie dowiesz , mi lekarz kazal zrobic test na obecnosc wirusa HPV po tym , jak cytologia nie wygladala za dobrze, wynik niestety dodatni, teraz stosuje zel Papilocare
Awatar użytkownika
fasola
Posty: 32
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:00

Re: Upławy

Post autor: fasola »

Niestety nie jest to przyjemna dolegliwość. Można pić produkty zawierające żurawinę, ponieważ może to wynikać również z infekcji układu moczowego. Najważniejsze to utrzymanie higieny. Wiele ziół znajdziesz na doz.pl w ZIELNIK https://www.doz.pl/apteka/k2569-ZIELNIK_DOZ na wszelkie dolegliwości.
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 217
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:22

Re: Upławy

Post autor: Bodzio12 »

Gdyby ktoś szukał dobrego lekarza ortopedy to polecam serdecznie profesora Jarosława Fabiś ortopeda łódź prywatnie to jest profesjonalista z doświadczeniem. Przyjmuje w Centrum medycznym w Łodzi. Zobaczcie koniecznie na stronę i poczytajcie.
Awatar użytkownika
marika
Posty: 60
Rejestracja: 09 cze 2019, 10:49

Re: Upławy

Post autor: marika »

Te wszystkie infekcje intymne https://tantumrosa.pl/kiedy-wykonac-bad ... ci-pochwy/ nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy. Ale jak wiadomo ze wszystkim można sobie poradzić, najlepiej to odpowiednio wcześnie się o niej dowiedzieć. Oczywiście najlepiej jest regularnie chodzić do ginekologa wtedy będzie zawsze wszystko wiadomo dużo wcześniej. A wiele kobiet niestety nadal o tym zapomina, a przecież lekarz jest po to żeby nam pomagać
Awatar użytkownika
Kinga34
Posty: 92
Rejestracja: 15 gru 2018, 20:45

Re: Upławy

Post autor: Kinga34 »

Upławy bardzo często mogą świadczyć o infekcji intymnej, którą trzeba jak najszybciej usunąć, żeby się nie rozwinęła i nie doprowadziła do powazniejszych chorób i komplikacji. To co może pomóc w walce z infekcjami intymnymi to octenisept spray. Jest to środek antygrzybiczy i antybakteryjny, który szybko pomaga się uporać z infekcjami. Do tego jest wygodny w stosowaniu co w przypadku tego typu leków dopochwowych jest bardzo ważne.
:)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 80
Rejestracja: 13 mar 2019, 19:25

Re: Upławy

Post autor: kasiunia »

Kinga34 pisze: ↑27 sie 2019, 21:06 Upławy bardzo często mogą świadczyć o infekcji intymnej, którą trzeba jak najszybciej usunąć, żeby się nie rozwinęła i nie doprowadziła do poważniejszych chorób i komplikacji. (...)
Dokładnie się z Tobą zgadzam, jednak by sobie pomóc to trzeba wiedzieć czym i wiedzieć jak to zrobić. Nie trzeba też daleko szukać - bo w internecie. Upławy to dość częsta przypadłość pań więc wiedza w zakresie radzenia sobie z tymi dolegliwościami jest jak najbardziej pożądana.
Awatar użytkownika
Semilia
Posty: 32
Rejestracja: 20 lip 2019, 1:40

Re: Upławy

Post autor: Semilia »

Zawsze warto iśc na konsultację lekarską. Ja chodze do ginekologa do przychodni Nasz Lekarz. Tam lekarz od razu na wizycie zrobi mi USG,więc od razu można wykluczyć wszelkie inne dolegliwości a w razie czego można od razu wdrożyć kompleksowe leczenie.
świerk

Re: Upławy

Post autor: świerk »

@źrebię, nie musisz się obawiać usg ginekologicznego. Samo badanie nie jest nieprzyjemne, zapisz się w Warszawie do kliniki https://multimed.pl/ , a zobaczysz, jaki lekarz jest delikatny. Raz na rok warto zrobić taką diagnostykę. Będziesz spokojniejsza.
kłódka

Re: Upławy

Post autor: kłódka »

Byłam u dwóch ginekologów w związku z upływami. Jakoś nikt nie mógł pomóc... Jak trafiłam do kliniki https://babkamedica.pl/ to w końcu Pani doktor zaleciła też cytologię i usg, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku. Nie wiem, dlaczego wcześniejsi lekarze na to nie wpadli! Teraz mam sytuację opanowaną, dziękuję dr Dąbkowskiej z Babka Medica!
łąka

Re: Upławy

Post autor: łąka »

Miałam nie tylko upławy ale także straszne bóle podczas miesiączki. Okazało się że ich przyczyną była endometrioza. Wyszło że na nią choruję podczas diagnostyki w szpitalu medicover, robiłam tam sonovaginografię, to takie usg z kontrastem, które pokazuje ogniska endometriozy
ODPOWIEDZ