Porady

Jak sprawnie dojechać na lotnisko?

• Zakładki: 20


Planujesz rozpocząć przygodę z dalszymi podróżami? To bywa wciągające! Ostrzegamy, że Twoje życie zmieni się nie do poznania. Na półkach zaczną królować przewodniki, w smartfonie aplikacje powiadamiające o tanich biletach, a Ty wracając z jednego wyjazdu, już będziesz snuć plany o następnym. Jednak podróżowanie to wspaniały sposób na życie i poznanie świata. Zanim jednak porzucisz wszystko i wyjedziesz, gdzie Cię oczy poniosą, warto poznać kilka praktycznych wskazówek dotyczących podróżowania. Sprawią one, że poznawanie świata będzie jeszcze prostsze i bardziej komfortowe.

Większość dalekich podróży rozpoczyna się obecnie na lotnisku – samolot to najszybsza, najwygodniejsza i często najtańsza forma transportu. Jednak zanim zasiądziemy w fotelu samolotu, to musimy się jakoś na to lotnisko dostać. Doświadczeni podróżnicy z pewnością mają swoje metody, jednak początkujący mogą mieć z tym pewien problem. Ja zatem dostać się na lotnisko, by podróż nie zmęczyła nas jeszcze przed lotem?

Czy własny samochód to dobry pomysł?

Wiele osób z pewnością pomyśli, że własny samochód to najlepszy transport na lotnisko. Jesteśmy zależni wyłącznie od siebie, nie musimy się martwić o miejsce siedzące i przestrzeń na bagaż. Zanim wsiądziecie do auta i pojedziecie w stronę lotniska, musimy nieco ostudzić Wasz entuzjazm. W strefie wokół lotniska obowiązują szczególne zasady dotyczące parkowania. Parkingi podzielone są na dwie strefy. Jedna z nich przeznaczona jest do krótkoterminowego parkowania, to tak zwane kiss&go. Służy on do parkowania, gdy ktoś podwozi nas na lotnisko. W takich miejscach dozwolony jest postój na kilka minut, wystarcza to na wzięcie bagażu i pożegnanie się. Drugi rodzaj miejsc parkingowych przeznaczony jest do postoju długoterminowego. Koszt takiego postoju zależny jest od jego długości, jednak należy liczyć się, że będzie to od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych dziennie. Przy podróży na dwa lub trzy tygodnie (co nie jest rzadkością w przypadku podróży do Azji) to spory koszt. Świetną opcją transportu, która łączy wygodę własnego samochodu, ale nie generuje kosztów związanych z opłatami za parking, jest taksówka na lotnisko. Wystarczy tylko zarezerwować wcześniej kurs, a kierowca w wybranym terminie zawiezie nas na lotnisko. Tymczasem nasz samochód będzie bezpiecznie stał w garażu lub na osiedlowym parkingu.

Wsiąść do pociągu…

Na wiele lotnisk można dojechać pociągiem lub koleją miejską. Zdecydowanym plusem jest duża ilość miejsca na bagaż. Nowoczesne składy pociągów są już coraz wygodniejsze i estetyczniejsze. Plusem jest też niewysoka cena biletu. Niestety na tym plusy się kończą. Jazda pociągiem, gdy musisz dojechać kilkanaście kilometrów, jest całkiem wygodna i przebiega sprawnie. Jednak jeżeli masz od pokonania większą odległość, to już może być problematyczne. Wówczas rzadko zdarza się, żeby podróż była bezpośrednia, trzeba tez liczyć się z opóźnieniami.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.