Ciekawe miejsca

Krynica Morska – czy warto?

• Zakładki: 27 • Komentarz: 4


Czy warto pojechać do Krynicy Morskiej na wakacje?

Krynica Morska to miasteczko idealne dla fanów sportów wodnych i plażowych atrakcji. Położona na Mierzei Wiślanej między Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym, Krynica Morska rokrocznie przyciąga rzesze turystów. W sezonie letnim ciężko znaleźć tu miejsce na plaży. Skąd takie zainteresowanie Krynicą Morską?

Miasteczko uzdrowiskowe

Krynica Morska to miasteczko uzdrowiskowe, posiadające szczególne właściwości klimatyczne, dobrze oddziałujące na zdrowie i siłę fizyczną. To tu znajdują się Domy Zdrojowe i małe tężnie. OD 1985 roku Mierzeja Wiślana objęta jest szczególną ochroną. W 70% teren ten pokryty jest lasami sosnowymi. To dzięki temu, mimo tłumów turystów, w Krynicy Morskiej można znaleźć dla siebie zaciszne miejsce i odpocząć! Nietypowa przyroda, specyficzny mikroklimat, cisza, spokój – to główne atrakcje Mierzei Wiślanej.

Krynica Morska noclegi

Nietypowy spokój

Krynica Morska to nie tylko ciekawy punkt na mapie plażowej Polski. To również punkt na mapie duchowej. Znajdziecie tu wiele ciekawych hoteli, domków, jak i camping, dzięki którym poczujecie swobodę wakacyjnego trybu życia. Złapiecie oddech, inną perspektywę, energię do działania. Krynica Morska to idealne miasteczko na wakacje dla duszy i zaganianych myśli. Możecie tu wybrać się na rejs statkiem po Zalewie Wiślanym, przy okazji poznać inne nadmorskie miejscowości. Warto wybrać się do krynickiego portu, to jedno z najciekawszych miejsc wybrzeża.

640px-Krynica_Morska_marina

 

Port w Krynicy Morskiej to baza dla białej i żeglarskiej floty. Znajdują się tu przystanie: jachtowo-pasażerska oraz rybacka. Można zwiedzić również latarnię morską, z której widać Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany, Frombork i całe Trójmiasto. Na latarnię morską prowadzi 100 stopni. Wspiąć się można na 27 metrów. Warto również wybrać się na spacer ulicą Teleexpressu – jedyną taką ulicą, która swą nazwę bierze od popularnego show telewizyjnego.

Krynica Morska – miejsce dobre dla ducha

Choć rokrocznie do Krynicy Morskiej przybywają prawdziwe tłumy turystów to miasteczko to wciąż uznawane jest za oazę spokoju i dobre miejsce do psychicznego odpoczynku. Urocze alejki, przytulne miejsca do spania, wspaniałe możliwości spędzania wolnego czasu – to takie aspekty Krynicy Morskiej, dzięki którym na długo zapamiętacie swój wakacyjny wyjazd!

A czy wy byliście już w Krynicy Morskiej?

comments icon4 komentarze
4 komentarze
160 wyświetleń
bookmark icon

4 thoughts on “Krynica Morska – czy warto?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane