Nad morze, czy w góry?

Nad morze, czy w góry?

Dni wolne od pracy i szkoły to nasz wymarzony, wyczekiwany okres. W dzisiejszych czasach wyjazdy organizujemy już nie tylko w wakacje, czy ferie, ale również w długie weekendy, a takich możliwości jest kilka w ciągu roku. Zostajemy postawieni przed dylematem co wybrać: morze, czy może jednak góry?
Sprawa nie jest taka oczywista. Obydwie propozycje są atrakcyjne dla turystów. Wszędzie malownicze krajobrazy i masa atrakcji. Pogoda jak wiadomo, może być różna. Zarówno w górach jak i nad morzem może nas spotkać deszcz, a to potrafi popsuć wszelkie plany. Nie zważając więc na warunki atmosferyczne, powinniśmy zdecydować się na wyjazd, który spełni oczekiwania nasze jak i osób, z którymi wybieramy się w podróż.
Szum morza, dźwięk uderzających fal i gorący piasek, – czego nam więcej potrzeba. Na plaży możemy wylegiwać się godzinami. Spacery wzdłuż brzegu to też świetny pomysł. Atrakcje nad morzem uwielbiają zwłaszcza dzieci. Całymi dniami mogą pluskać się w wodzie, no i oczywiście bawić w piasku. Budowanie zamków lub kopanie rowów to przednia zabawa. Nadmorskie kurorty oferują również wieczorną rozrywkę w postaci koncertów, dancingów. Do tego wesołe miasteczka, place zabaw i wiele innych atrakcji. Któż nie chciałby w ten sposób spędzać urlopu?
Wyjazd w góry preferowany jest bardziej przez osoby, które lubią turystykę pieszą. Szlaki górskie są niezwykle atrakcyjne, piękne krajobrazy wynagradzają trud związany z ciężkim marszem. Wbrew pozorom nawet dzieci lubią tego typu wędrówki, im bardziej trudna, kręta droga tym są bardziej zadowolone. Satysfakcja po zdobyciu szczytu jest ogromna.

5 komentarzy


 1. Nad morze! Oczywiście, że nad morze:D:D Uwielbiam polskie plaże i wszystkim zagranicznym znajomym polecam serdecznie!

  Odpowiedz

  1. Wydaje mi się, że mamy jedne z piękniejszych plaż. W ilu miejscach nie byłam, zawsze plaże są wąskie albo kamieniste… A u nas białe szerokie plaże. To przyciąga turystów zza granicy.


   http://kris-cars.eu/

   Odpowiedz

 2. A ja lubię góry :-p Długie, wycieńczające wycieczki, wymagające skupienia, ale za to pozwalające naprawdę dobrze odpocząć!

  Odpowiedz

  1. Dla każdego, kto lubi aktywny wypoczynek, góry będą lepszym wyborem. Oczywiście są miłośnicy spacerów i miłośnicy leżakowania. Każdy lubi coś innego.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *