Porady

Podróż busem za granicę. Na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika?

• Zakładki: 27


Zdecydowanie najpopularniejszą formą zagranicznych podróży jest dziś lot samolotem. To jednak niejedyna dostępna opcja. Wielu turystów wybiera również przejazd busem, który co prawda trwa dłużej, ale daje możliwość zaplanowania dowolnej ilości przystanków. Jednak, aby przejazd busem do Hiszpanii, Francji lub innego dowolnie wybranego kraju przebiegł bez problemów, warto wybrać zaufanego przewoźnika. W jaki jeszcze sposób przygotować się do podróży?

Bus do Hiszpanii i Francji – cena

Podstawową informacją, jaką powinniśmy zdobyć, wybierając najlepszą ofertę przewozów zagranicznych, jest cena przejazdu. Jeśli planujemy podróż większą grupą, warto spytać przewoźnika o możliwość uzyskania dodatkowego rabatu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że będzie to działanie korzystne dla obu stron – my zaoszczędzimy na przejeździe, a właściciel zyska kolejnych klientów dzięki naszym rekomendacjom.

Wiele firm przewozowych oferuje nie tylko przewóz busem osób, ale również transport przesyłek i wielkogabarytowego bagażu. To szczególnie przydatne w przypadku planowania przeprowadzki albo wysyłania prezentów do innego kraju. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z usług przewoźnika, dokładnie sprawdźmy wysokość ustalonych przez niego cen. Może się okazać, że z przekroczeniem granicy z wieloma towarami będzie się bowiem wiązała dodatkowa opłata.

Przewóz osób busem – komfort

Wiele tysięcy kilometrów, które dzielą poszczególne kraje, powinno być pokonywanych w możliwie jak największym komforcie. Właśnie dlatego bardzo ważne jest upewnienie się, że bus, którym planujemy podróżować, jest odpowiednio wyposażony. 

Wygodne fotele to nie wszystko. Znaczenie ma również dostęp do stanowisk umożliwiających spożywanie posiłków na pokładzie autobusu oraz do toalety. Szczególnie w przypadku tras takich jak Polska-Hiszpania/Francja w okresie letnim konieczna jest też klimatyzacja. Wie o tym każdy, kto choć raz musiał spędzić czas w dusznym, zamkniętym pomieszczeniu.

Busy Polska-Hiszpania – przebieg trasy

Zanim wyruszymy w podróż, zwróćmy też uwagę na przebieg trasy. Szczegółowo prześledźmy jej kolejne etapy, korzystając przy tym z tradycyjnej mapy papierowej lub elektronicznej aplikacji. W ten sposób będziemy zorientowani, jak wiele kilometrów pozostało jeszcze do przejechania. Bez trudu zauważymy też ewentualne opóźnienia, o które na tak długiej trasie nietrudno.

Poza tym upewnijmy się, że bus do przewozu osób zatrzymuje się w interesującym nas punkcie miasta. W przeciwnym wypadku może się okazać, że czeka nas poszukiwanie miejsca docelowego na własną rękę. Po wielu godzinach jazdy nikt z pewnością nie ma na to ochoty.

Przed podpisaniem umowy warto porozmawiać z przewoźnikiem i zadać mu wszystkie nurtujące nas pytania. Z pewnością chętne na nie odpowie i rozwieje ewentualne wątpliwości. Takie przygotowanie do drogi pomoże sprawić, aby była ona bezpieczna i komfortowa.Artykuł powstał we współpracy z firmą Euro-Bus, przewozy krajowe i międzynarodowe.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.