Podróżowanie samolotem

Podróżowanie samolotem

Rozważając krótki, kilkudniowy pobyt, w którymś z miast europejskich warto pomyśleć jak chcemy się tam dostać. Z racji coraz bardziej dostępnych ofert linii lotniczych uważam, że warto rozważyć tę opcję.
Na obszarze Europy można skorzystać z ofert kilku niskobudżetowych linii lotniczych, których samoloty latają ze wszystkich dużych polskich lotnisk, choć te mniejsze miasta, jak np. Szczecin czy Bydgoszcz proponują raczej rejsy w celach zarobkowych, na przykład do Anglii. Oprócz tego udogodnienia, nie sposób nie wspomnieć o cenie. Ceny zaczynają się już od 9zł ( loty krajowe Warszawa-Gdańsk lub Warszawa-Wrocław). Za loty do Skandynawii przyjdzie nam zapłacić niewiele więcej bo 19zł. To pokazuje, że podróżowanie po Europie stało się bardzo proste i dostępne. Loty odbywają się średnio raz lub dwa razy w tygodniu, co umożliwia tygodniowy lub krótszy wypad. Kierunki to zwykle duże miasta, czyli typowe citybreak np. Londyn, Rzym, Barcelona, a także te bardziej wypoczynkowe miejsca: Korfu, Cypr, Ibiza i Kreta. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie musimy płacić dodatkowo za bagaż (opłata jest opcjonalna). To pozwala zaoszczędzić kolejne pieniądze i czas. Otóż jeśli nie nadajemy bagażu rejestrowanego wystarczy, że pojawimy się na lotnisku mniej niż godzinę przed odlotem i nie musimy stać w kolejkach do nadania bagażu. To wszystko składa się na jeden wniosek- warto podróżować i podróże są dla każdego.

2 komentarze


  1. Samolot jest moim ulubionym środkiem transportu. Przede wszystkim dlatego, że szybko docieram na miejsce. Często latam na przykład do Azji, samolot jest jedynym środkiem transportu, aby tam dotrzeć.


    http://interior-design.pl/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *