Wady tanich linii lotniczych

Wady tanich linii lotniczych

Tanie linie lotnicze mają swoich zwolenników. Sporo osób korzysta z ich usług, bo śmiało możemy za ich pomocą dotrzeć do każdego miejsca w Europie. Jednak mało kto wspomina o wielu wadach i niedogodnościach wiążących się z wyborem usług przewoźnika tanich linii lotniczych.
Zacznijmy od problemu z bagażem. Otóż bagaż jest bezpłatny- ale tylko ten mały podręczny. Jest to mała walizka o określonych wymiarach, które nie mogą zostać przekroczone, bo inaczej czeka nas spora dopłata ( 50 euro lub 50 funtów zależne od tego, w jakim kraju się znajdujemy. To powoduje pewne trudności, bo ile jesteśmy w stanie spakować się w taką walizkę jadąc nawet na tygodniowe wakacje w ciągu lata, może to okazać się niewystarczające podczas wyjazdu zimowego. Taką torbę należy także oczywiście zakupić, co generuje kolejne koszty, a wymagania każdej linii lotniczej są inne. Dalej jest losowe przydzielenie miejsca, bo tylko takie jest bezpłatne. Wiąże się to z tym, że będziemy musieli prawdopodobnie pogodzić się z rozstaniem na te parę godzin z osobą, z którą podróżujemy, chyba że dopłacimy kolejne pieniądze za wybór miejsca.
W samolotach tanich przewoźników zwykle jest ciasno, dość niewygodnie a stewardessy co chwilę proponują zakup nowych perfum i upominków. Próżno szukać tam także dostępu do bezpłatnego Wi-Fi. Jeśli jednak nie dysponujesz większą gotówką, skorzystanie z oferty tanich linii lotniczych jest dla Ciebie dobrą opcją.

4 komentarze


 1. W tych tanich samolotach zawsze jest tak mało miejsca na nogi i że siedzenie przez godzinę przyprawia mnie o mdłości i odechciewa się urlopu 🙁

  Odpowiedz

  1. Coś za coś. Możesz zapłacić za bilet dużo więcej i lecieć normalnymi liniami. Dla mnie tanie linie to naprawdę super opcja. Przemęczę się te dwie godziny, a miejsca wcale aż tak mało nie ma.

   Odpowiedz

 2. Dla mnie tanie linie nie mają wad. Kiedyś wcale ich nie było i nie mogliśmy się nigdzie ruszyć w świat bo nie było nikogo stać. Teraz dzięki tanim liniom zwiedziłam mnóstwo różnych miejsc i jestem z tego bardzo zadowolona.


  http://hipolit.eu/

  Odpowiedz

  1. Taka prawda. Ludzie by chcieli za grosze latać biznes klasą. Jeśli chcecie mieć bagaż w cenie i obiad na pokładzie to polecam lecieć biznesem minimum 10 razy drożej.


   http://modrzew.pl/

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *