Dystans między członkami rodziny

Różne tematy z dziedziny podróży i turystyki.
Awatar użytkownika
Fatima1967
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2019, 8:54

Dystans między członkami rodziny

Post autor: Fatima1967 »

Coraz częściej dostrzegam dystans między członkami mojej rodziny. Każdy zajmuje się tylko sobą i nikt nie myśli o innych. Nie wiem jak to zmienić. Macie jakieś pomysły? Może warto wybrać się do Poradni Salomon?
Awatar użytkownika
Gocha
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2019, 15:34

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: Gocha »

Jeśli macie tego typu problemy, to terapia rodzinna byłaby dobrym pomysłem. Dzięki niej na pewno wyjaśnicie sobie sporo rzeczy, a być może z czasem znowu zbliżycie się do siebie.
Awatar użytkownika
Justynka
Posty: 207
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:11

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: Justynka »

warto wybrąc się na terapię jeśli tego potrzebujemy. Odnosnie psychologow to moj kuzyn mial spore problemy z alkoholem, ale udal sie wkoncu do prywatnej kliniki i zaradzil problemowi. W sensie ten osrodek Medox http://medox.org.pl/ , bo maja jak widac dobrych lekarzy i psychologow. Odmienilo to jego zycie na lepsze
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:47

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: Zuzia »

Jeśli jest trudna sytuacja w rodzinie, to niezbędna jest pomoc psychoterapeutów, a nawet lekarzy. Wydaje mi się, że idealnym wsparciem będzie pobyt w Ośrodku terapii Forest. Zresztą i tak trzeba by było się z nimi skontaktować osobiście i omówić swój problem. U nas w domu też zaczynają pojawiać się konflikty i chyba będę musiała poradzić się specjalistów z tego ośrodka w naszej sprawie.
Awatar użytkownika
Arya93
Posty: 22
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:32

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: Arya93 »

Różne sytuacje wymagają różnego podejścia, często do pomocy potrzebujemy drugiej osoby czy też ośrodka terapeutycznego. Ranking ośrodków terapii to miejsce w którym znajdziecie najlepsze ośrodki terapeutyczne, ich opisy a także opinie prawdziwych pacjentów, którym dany ośrodek pomógł wyjść z choroby.
Awatar użytkownika
otyljanna
Posty: 143
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:16

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: otyljanna »

Niestety niektóre sytuacje rodzinne mają wpływ na wielu jej członków. Wiele sytuacji przeżywają także osoby starsze. One często z różnych powodów popadają w depresję. Wiele na temat depresji u osób starszych znaleźć można w tym artykule https://careofyou.pl/depresja-u-osob-starszych/ . Dla mnie te wiadomości okazały się bardzo cenne.
Łukasz

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: Łukasz »

otyljanna pisze: ↑16 wrz 2020, 19:26 Niestety niektóre sytuacje rodzinne mają wpływ na wielu jej członków. Wiele sytuacji przeżywają także osoby starsze. One często z różnych powodów popadają w depresję. Wiele na temat depresji u osób starszych znaleźć można w tym artykule https://careofyou.pl/depresja-u-osob-starszych/ . Dla mnie te wiadomości okazały się bardzo cenne.
Na blogu Wetalk jest bardzo dobry wpis dotyczący tego jak pomagać osobie w depresji i wyleczyć ją bez leków, polecam przeczytać, dużo daje do myślenia, a napisany jest przez bardzo dobrego psychologa.
diablicaa

Re: Dystans między członkami rodziny

Post autor: diablicaa »

Takie zachowania mogą naprawdę prowadzić do różnych skutków ubocznych, a jak wiadomo, nie chcemy tak naprawdę, żeby nam się całość życia posypała, prawda? A dzieciństwo ma kluczowe znaczenie. Stąd test Becka może nam określić na przykład skalę problemu, jeśli w naszej głowie jest depresja.
ODPOWIEDZ