Czy wakacje za granicą są dobrym pomysłem?

Czy wakacje za granicą są dobrym pomysłem?

Polska jest wspaniałym krajem, który posiada dostęp do morza, wiele górskich szlaków oraz malowniczą krainę jezior. Jednak pogoda nie zawsze sprzyja turystom, nawet latem. Z tego powodu, od dłuższego czasu wielu Polaków decyduje się na zagraniczne wakacje. Jakie są ich zalety? Czy warto zdecydować się na tę opcję?
Wakacje w ciepłych krajach mają dużą zaletę. Nie musimy obawiać się o pogodę, ponieważ zawsze z sezonie wakacyjnym, a nawet poza sezonem, jest ciepło i słonecznie. Dzięki temu możemy być pewni wspaniałej opalenizny i ciepłej wody w morzu. Jeżeli jednak jesteś osobą, która nie znosi dobrze wysokich temperatur, ciepłe kraje mogą Cię rozczarować. Latem, bez klimatyzacji trudno jest wyjść z domu, a każdy wysiłek jest męczący.
Można również zdecydować się na wakacje w krajach o umiarkowanej temperaturze. Podróż za granicę jest na pewno dobrym pomysłem dla osób, które lubią zwiedzać. Jeżeli jesteś ciekawy świata, na pewno warto odłożyć trochę więcej pieniędzy i zamiast jechać nad polskie morze, wybrać się na wycieczkę, dzięki której zobaczysz kawałek świata. Warto zacząć od miast europejskich, o bogatej tradycji i kulturze.
Wakacje nad Polskim morzem mają jednak kilka zalet. Ceny są zdecydowanie niższe niż w ciepłych krajach. Jeżeli tolerujemy zmienną pogodę, również nad Bałtykiem możemy wspaniale wypocząć. Dla aktywnych, dobrą opcją są wycieczki po górach. Przy wspinaczkach górskich umiarkowana temperatura jest plusem. Polska oferuje nam wiele miejsc do odpoczynku w przystępnych cenach. Wakacje za granicą dadzą nam jednak odmienne przeżycia, dzięki temu możemy poznać inną kulturę i spróbować nowych smaków.

8 komentarzy


 1. Na takie wakacje trzeba mieć większy budżet, jednak nawet i paliwo jest droższe za granicą, a nie wspominając o chlebie, tak więc w Polsce zawsze będzie taniej 🙂

  Odpowiedz

  1. W Polsce nigdy nie będzie taniej bo ceny noclegów są bardzo wysokie. Płacimy kupę kasy a dostajemy jakiś komunistyczny pokój bez łazienki. A paliwo w wielu krajach jest tańsze niż u nas 🙂 Poza tym jeśli wybieramy się za granicę to raczej samolotem.

   Odpowiedz

 2. a ja nie wiem czy na pewno tak musi być. Dla mnie majówka w Chorwacji jest tańsza od wyjazdu nad nasze polskie morze, o ile wcześniej zarezerwujesz sobie miejsce…

  Odpowiedz

  1. To prawda. Noclegi w Polsce są bardzo drogie, a bardzo często ich stan odbiega znacznie od normy… Dlatego często lepiej wyjechać gdzieś za granicę. Pogoda pewna, a i kasę można zaoszczędzić.

   Odpowiedz

   1. Ja też tak uważam. Można wybrać się na przykład do Grecji a noclegi zarezerwować przez internet. Wybór jest ogromny i konkurencja też dlatego im wcześniej to zrobicie tym lepiej.

    Odpowiedz

 3. Pewnie, że są dobrym pomysłem. Na miejscu macie zawsze zagwarantowaną pogodę. Ja bym jednak odpuściła kraje muzułmańskie takie jak Egipt, Tunezja czy Turcja. Tam nie jest zbyt bezpiecznie.


  http://konicaminolta-com.pl/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *