Kategoria

Świat

Home » Świat

4 artykuły
turystka w kraju muzułmańskim a w oddali meczet
Dodać zakładkę?Usunąć?

Czy warto jechać na wakacje w ramadanie

Ramadan to szczególny okres w kulturze islamu. Przypada zawsze na dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego i dla wierzących oznacza okresu postu, modlitwy oraz powstrzymywania się od przyjemności cielesnych. Wiele popularnych wśród turystów miejsc to kraje ... Czytaj dalej »

Dodać zakładkę?Usunąć?

Raiatea – kolebka polinezyjskiej cywilizacji

Naszą żeglarską przygodę na Polinezji Francuskiej rozpoczynamy na wyspie Raiatea. Aby dostać się na tę wyspę, przebyliśmy długą drogę. Lot z Warszawy do Moskwy, z Moskwy do Los Angeles, stamtąd na Tahiti, aż ostatecznie swoją powietrzną podróż zakończyliśmy na... Czytaj dalej »

Czy wakacje za granicą są dobrym pomysłem?
Dodać zakładkę?Usunąć?

Czy wakacje za granicą są dobrym pomysłem?

Polska jest wspaniałym krajem, który posiada dostęp do morza, wiele górskich szlaków oraz malowniczą krainę jezior. Jednak pogoda nie zawsze sprzyja turystom, nawet latem. Z tego powodu, od dłuższego czasu wielu Polaków decyduje się na zagraniczne wakacje. Jak... Czytaj dalej »

Wakacje w Polsce czy za granicą?
Dodać zakładkę?Usunąć?

Wakacje w Polsce czy za granicą?

Choć sezon wakacyjny powoli ma się ku końcowi, wiele osób stara się zaplanować swój przyszłoroczny urlop odpowiednio wcześniej, aby móc przygotować się do niego pod względem finansowym oraz logistycznym. Niektórzy decydują się także na wyjazdy poza sezonem tur... Czytaj dalej »