Wakacje w Polsce czy za granicą?

Wakacje w Polsce czy za granicą?

Choć sezon wakacyjny powoli ma się ku końcowi, wiele osób stara się zaplanować swój przyszłoroczny urlop odpowiednio wcześniej, aby móc przygotować się do niego pod względem finansowym oraz logistycznym. Niektórzy decydują się także na wyjazdy poza sezonem turystycznym, by uniknąć wysokich cen oraz tłumów innych wczasowiczów.
Jeżeli interesuje nas wyjazd w miejsce ze sprawdzoną i dość przewidywalną pogodą, powinniśmy rozważyć wyjazd za granicę do krajów, w których z dość dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć temperaturę. Ciepłe kraje to świetna opcja dla wszystkich wielbicieli słońca i kąpieli, zaś rozliczne atrakcje sprawią, że także nastawieni na aktywniejszy wypoczynek znajdą coś dla siebie. Warto zdecydować się na wyjazd z biurem podróży, bowiem zapewnia ono dopełnienie wszystkich formalności, w tym rezerwacji hotelu oraz ubezpieczenie. Renomowane biuro podróży to także pewność, że mamy zapewniony nocleg w odpowiednich warunkach. Możemy skorzystać ze specjalnych ofert i zniżek sezonowych lub opcji last minute, by obniżyć koszty.
Jeśli jesteśmy zwolennikami wypoczynku w Polsce, warto wybrać się w miejsce, w którym nawet nagłe załamanie pogody nie będzie przeszkodą. Wiele atrakcyjnych turystycznie miejscowości jest czynnych tylko w sezonie i wyjeżdżając zimą nad morze możemy rozczarować się brakiem otwartych restauracji, barów, a nawet sklepów. Możemy zdecydować się także na aktywną turystykę: rejs po mazurskich jeziorach, wędrowanie po górskich szlakach z plecakiem lub wakacje na rowerze.

8 komentarzy


 1. Oczywiście, że w Polsce! Najpiękniejsze jest nasz polskie morze 🙂 I najzdrowsze!

  Odpowiedz

  1. Polskie morze jest super, to fakt. Ale co jeśli pojedziesz tam na dwutygodniowy urlop i przez całe dwa tygodnie będzie lać deszcz? Ja już tak kiedyś miałam, wynudziłam się jak mops.

   Odpowiedz

 2. Jedno i drugie ma swoje plusy. W Polsce jest pięknie ale pogoda nie zawsze dopisze. Dlatego ja się staram spędzić trochę lata w Polsce, a trochę za granicą. Tym sposobem się nie nudzę i mam różnorodność 🙂

  Odpowiedz

  1. Trochę tu i trochę tu to naprawdę niezła opcja ale niestety nie każdy ma tyle urlopu. Czasem wyjazd na dwa tygodnie to maks na co możemy sobie pozwolić.

   Odpowiedz

 3. Każdy lubi co innego. Moja żona lubi leżeć na plaży, ja wolę chodzić po górach. Z reguły jedziemy więc na tydzień nad morze i na tydzień w góry. Moim zdaniem jest to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie.


  http://gartees.pl/

  Odpowiedz

  1. Ale wolicie w Polsce czy za granicą? Ja jak wybieram morze to wolę jechać na południe Europy… Przynajmniej pogoda gwarantowana.


   http://food2door.pl/

   Odpowiedz

 4. Ja uwielbiam jeździć w nasze góry 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *