Tanie noclegi w domitorium

Tanie noclegi w domitorium

Zamierzasz udać się na wycieczkę gdzieś po Europie lub po Polsce, ale boisz się, że Twoje finanse są niewystarczające? Obawiasz się, że to właśnie kwestia kosztów przeważy szalę i sprawi, że będziesz zmuszony zrezygnować z upragnionego urlopu? Przedstawię Tobie rozwiązanie problemu zbyt wysokich kosztów zakwaterowania. Mianowicie są to dormitoria.
Dormitorium to pokój wieloosobowy, w którym można zarezerwować łóżko. Pokoje mają zwykle do dyspozycji osobną łazienkę lub wspólna znajduje się na korytarzu. Dormitorium może być cztero-, sześcio-, a nawet dwunastoosobowe. Istnieją także pokoje żeńskie i męskie a także koedukacyjne. Taki rodzaj zakwaterowanie zwykle oferowany jest przez hostele i akademiki. Dostępne są także wspólne kuchnie, co dodatkowo pozwala nam zaoszczędzić pieniądze. Obsługa to w większości młodzi ludzie ( jak i goście), którzy świetnie posługują się językiem angielskim i chętnie doradzą co warto zwiedzić. Takie udogodnienia jak przechowalnia bagażu (bezpłatna), dostęp do internetu i sterta ulotek z ofertami atrakcji turystycznych w takich miejscach to coś oczywistego.
Dormitorium to świetnie rozwiązanie dla osób podróżujących w grupach, a także dla tych, którzy udają na wyprawę samotnie. Niewątpliwie daje nam to możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z różnych państw a także ich kultury, wysłuchania niesamowitych historii a także szlifowania języków obcych. Nie czekaj i zarezerwuj swój hostel już dziś. Co więcej drogie miasta jak Paryż czy Londyn stają się dzięki temu dostępne.

7 komentarzy


 1. Uwielbiam dormitoria, na tego typu wakacjach zawsze poznaję najwięcej ludzi 🙂

  Odpowiedz

 2. Mam dokładnie tak samo! To dużo lepszy sposób na podróżowanie niż jakieś tam all inclusive:D

  Odpowiedz

  1. All inclusive też jest spoko 🙂 Ale dorm to ciekawa opcja kiedy na przykład jedziesz na wakacje sam. Możesz wtedy poznać wielu ciekawych ludzi. Masz wtedy pewność, że nie będziesz się nudzić.

   Odpowiedz

 3. Ja z dormów korzystałam kiedy byłam młodsza i podróżowałam sama. To faktycznie super pomysł na poznanie nowych osób. Teraz już zdecydowanie wolę prywatny pokój.

  Odpowiedz

 4. Ilekroć wyjeżdzamy ze znajomymi za granicę większą ekipą to bierzemy domitorium. Nie tylko jest to opłacalne dla każdego ale również jestesmy wszyscy w jednym pokoju 🙂

  Odpowiedz

 5. Nie zawsze jest to komfortowe, aby spać w takim dormie. Czasem spanie z 20 innymi osobami w jednym pokoju to słabe rozwiązanie. Miałam okazję tak spać i nie polecam nikomu.


  http://globport.com/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *